Get Adobe Flash player

Szukaj na stronie:

W tej chwili na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Na naszej stronie:

Kondolencje

alt

Informacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 Z wielkim żalem i smutkiem informujemy o śmierci dyrektora Departamentu Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i Strat Wojennych MKiDN Jacka Milera.

- Odszedł od nas człowiek, który przez 25 lat zajmował się odzyskiwaniem utraconych dzieł sztuki, który z ogromnym zaangażowaniem tworzył instytucjonalne podstawy ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą. Polska kultura poniosła wielką stratę. Składam wyrazy głębokiego współczucia Jego Bliskim. Łączę się w modlitwie w Jego intencji – powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Profesor Piotr Gliński.

Nowość w księgarniach IPN

alt

Życzenia - Boże Narodzenie 2017

alt

Gratulacje po otrzymaniu nagrody Strażnika Pamięci 2017

Po otrzymaniu przez Stowarzyszenie Rodzina Ponarska nagrody Strażnik Pamięci 2017 w dniu 08.11. 2017 otrzymaliśmy wiele gratulacji:

Serdecznie gratuluję Pani otrzymania zaszczytnej nagrody Strażnik Pamięci, to bardzo ważne dla państwa i dla Polski – pozwala podtrzymać pamięć o Ponarach i przebić się do świadomości ludzi także w Polsce.
Z wyrazami najgłębszego szacunku.
Urszula Doroszewska
Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Litewskiej

Listy otrzymane z okazji Dnia Ponarskiego – Kwatera Polska w Ponarach, 23.09.2017

alt

Nagroda dla filmu "Ponary - nóż w serce"

alt

Listy otrzymane przed uroczystościami ponarskimi w Warszawie

alt


Podziękowania

Szanowni Państwo,
serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za udział w prapremierze, za liczne telefony oraz wzruszające listy jakie napłynęły po obejrzeniu mojego filmu pt. "PONARY nóż w serce". Rozmowy z Państwem dobitnie świadczą, że powstanie filmu o tak wielkiej zbrodni było koniecznością i jak ważny był dla Państwa pokaz w Koszalinie.

Odeszła od nas Koleżanka Alina Kistowska

W dniu 01.03.2017 zmarła nasza droga Koleżanka Alina - Wilnianka, która była jedną z osób zakładających Stowarzyszenie Rodzina
Ponarska. Przeżyła pięknie 83 lata. Pogrzeb odbył się w dniu 6.03. w Kartuzach. W kościele parafialnym pw. Św. Kazimierza żegnała
ją ogromna grupa młodzieży z Pocztem Sztandarowym z I LO (ZSO) z dyrekcją, gronem pedagogicznym, dużą grupą sąsiadów i przyjaciół.

Zmarła Renata Buśko – Wiceprezes Stowarzyszenia Rodzina Ponarska

alt

W dniu 02.02.2017 – w Święto Matki Boskiej Gromnicznej zmarła w Olsztynie  w wieku 89 lat nasza Koleżanka Renata Buśko – Wiceprezes Stowarzyszenia Rodzina Ponarska. Na pogrzebie w dniu 06.02.2017 pożegnała Ją w imieniu Zarządu i wszystkich Członków prezes Maria Wieloch przypominając, że była naszą podporą przez 22 lata. Miała legitymację członkowską z numerem 1.

Boże Narodzenie 2016

alt

Druga informacja na temat tworzonego filmu o Ponarach

Szanowni Członkowie oraz Przyjaciele Stowarzyszenia Rodzina Ponarska

Z ogromnym wzruszeniem i radością śpieszę Państwa poinformować, że film o Ponarach będzie, bo tak naprawdę już jest.
Twórca tegoż filmu Pan Bronisław Bubiak będąc w sobotę w sprawach prywatnych w pobliżu był tak uprzejmy, że przyjechał do nas do Koszalina i zaprezentował nam pół-roboczą wersję filmu, który jeszcze wymaga wiele pracy.
Oglądaliśmy w wielkim skupieniu i ciszy. Nie obeszło się bez łez - łez wzruszenia, radości i wdzięczności, że nareszcie po tylu latach ta wielka zbrodnia wobec ludzkości w Ponarach ujrzy światło dzienne.
Ja osobiście jestem bardzo wdzięczna Panu Bubiakowi za ten przyjazd i prezentację już prawie gotowego materiału. Wiem, że niestety niektórzy bohaterowie tego filmu już go mogą nie obejrzeć. To bardzo smutne.
Niestety proza życia, czyli brak środków oraz sponsorów bardzo spowalniają prace na filmem. Twórca filmu miał 40 godzin nagranych materiałów, film trwa nieco ponad godzinę - zauważcie Państwo jak tytaniczną pracę musiał wykonać Pan Bubiak pracując i wykonując montaż takiej ilości materiału sam.
Tym wszystkim z Państwa, którzy wsparli produkcję filmu materialnie serdecznie dziękuję. Żałuję jednak bardzo, że było nas tak niewielu (około 14 osób). Gdyby zaangażowanie z naszej strony było nieco większe to film prawdopodobnie byłby już gotowy, a Ci wszyscy wspaniali Bohaterowie doczekaliby jego premiery.
Składam serdeczne podziękowania Twórcy - Panu Bronisławowi Bubiakowi i wszystkim Tym, których wiedza i przekazane materiały film mógł wreszcie powstać.
Może ta informacja spowoduje większą wiarę i wsparcie produkcji filmu.

Z poważaniem

Barbara Bielec
Członek Stowarzyszenia Rodzina Ponarska

P.S. Dla przypomnienia numer konta, na które można dokonywać wpłat
KABART Film
ul. Gajowicka 133/1
53-407 Wrocław
PKO BP 37 1020 5242 0000 2502 0023 1480
z dopiskiem Ponary.

Więcej artykułów…